Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca



Správy

Slovensko

Letné osvieženie bez starostí. Mesto Sereď posiela svojich obyvateľov na kúpalisko Vincov les bezplatnou dopravou












19.7.2025 (SITA.sk) -


Mesto reaguje na požiadavky ľudí, ktorí chcú kúpanie bez starostí



Vedenie mesta podľa hovorkyne Serede Zuzany Slahučkovej zareagovalo na dlhodobé požiadavky ľudí, ktorí majú záujem o letné kúpanie, avšak za vodou musia komplikovane cestovať.

„Ponúkame príležitosť pre našich obyvateľov bezpečne sa dopraviť na neďaleké kúpalisko s toboganmi. Cesta autobusom je bezplatná, lístok za štvorhodinové kúpanie bude stáť štyri eurá,“ uviedol letnú novinku primátor mesta Sereď Ondrej Kurbel. Autobus zabezpečí známy výrobca Horaliek, ktorý v meste dlhodobo pôsobí.

Projekt cielený na rodiny, seniorov aj tínedžerov



Kúpanie pre obyvateľov mesta so zvýhodnenými podmienkami má umožniť zmysluplne tráviť voľný čas rodín a mládeže počas prázdnin. „Projekt je zameraný najmä na prázdninujúcich teenagerov, ktorí ešte nevlastnia vodičský preukaz, na seniorov, ktorí si za volanty auta už sadnúť netrúfajú a aj na tých, ktorí sa chcú pohodlne a bezpečne dostať na kúpalisko a späť,“ doplnil primátor Kurbel.

Počas augusta pôjde o testovaciu prevádzku Horalkybusu, zatiaľ majú partneri v tomto projekte dohodnutých 9 termínov. 15-tisícová Sereď vlastné kúpalisko nemá. Kúpalisko Vincov les má na ploche 7 hektárov až šesť vonkajších bazénov s termálnou vodou s teplotou od 24 °C do 40 °C







Viac k témam: Doprava, Kúpalisko
Zdroj: SITA.sk - Letné osvieženie bez starostí. Mesto Sereď posiela svojich obyvateľov na kúpalisko Vincov les bezplatnou dopravou © SITA Všetky práva vyhradené.



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia